Bugatti den daha performanslı araç Zonda-R 2010 modeli

Zonda-R vs bugatti karşılaştırılması, Pagani Zonda R Spor araba boyama, pagani zonda r 2009 modelleri, 2010 zonda - r otomotiv modeli

Bugatti'yi geçen araç Zonda-R

Pagani Zonda R, F1 araçlarını bile kıskandıracak inanılmaz hızlanma değerleriyle, Ferrari 599 XX'den sonrai Veyron'u da yaya bırakmayı başarıyor.

Pagani Zonda, ilk olarak 2007 yılında ortaya çıkmış ve sahip olduğu çarpıcı yeteneklerle, otomobilseverlerin kalbini kazanmayı başarmıştı.

Pagani Zonda R ile, Zonda tecrübesini ( ki bize o kadarı bile fazlasıyla yeterdi) birkaç seviye ileriye taşımayı biliyor.

Öyle ki, pist zamanlarında, Ferrari 599 XX'den 11 saniye üstün tur zamanına sahip.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net, bu ilginç aracın özelliklerini tanıttı.

Son modifikasyonlardan sonra, Zonda R'ın 0-100 kilometre hızlanma değeri, 2.4 saniyeye (iyileştirmelerden önce 3 saniye civarındaydı - "Ferrari'nin Rekorunu Kıran Araç Haberi") indi. Yani, standart (nasıl oluyorsa) sürüm Bugatti Veyron'dan 1 salise az.

Bunu, bir süper spor otomobil için şaşırtıcı olan 1070 kiloluk boş ağırlığına (Veyron, 2 tondan ağır) ve 739 beygirlik, 12 silindirli 6 litre motoruna borçlu. Son sürat karşılaştırmasında ise, 350 kilometrelik hızıyla, Veyron'un 403 kilometre/saat hızının gerisinde kalıyor ama kaç fani, 350 kilometre hıza bile erişebilirki? Fiyatı mı? 2.5 milyon euro yani 5 milyon TL seviyesinde.

Pagani Zonda R, F1 araçlarını bile kıskandıracak inanılmaz hızlanma değerleriyle, Ferrari 599 XX'den sonrai Veyron'u da yaya bırakmayı başarıyor.

Bence çok güzel araca benziyor. Süper bir spor araba :)

Param olsa ilk alacaklarımdan birisi de bu araba olacaktır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !